Drewniane okna i drzwi Pozbud uznawane za najlepsze na rynku

15 czerwca 2011 roku już po raz czwarty przyznano nagrody VIP - Najlepsze okna i drzwi. Podobnie jak w poprzednich latach Pozbud zwycięża, tym razem aż w trzech kategoriach.

  • Okno drewniane Energia Premium
  • Okna drewniano-aluminiowe Ultima
  • Certyfikowane drzwi do domów pasywnych
Pobierz certyfikat (PDF) Pobierz certyfikat (PDF) Pobierz certyfikat (PDF)
Znamy już listę laureatów IV edycji Programu VIP – Najlepsze Okna i Drzwi. 15 czerwca 2011 w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród dla najlepszych produktów branży stolarki budowlanej.
 
Program „VIP – Najlepsze Okna, Drzwi, Bramy Garażowe” jest inicjatywą portalu Infookno.pl  i powstał z myślą o wymagających Klientach, którzy poszukują dobrych produktów. Produkty zgłoszone do Programu muszą posiadać stosowne certyfikaty i wyniki badań w laboratoriach, potwierdzające ich najwyższą jakość. Mają spełniać nie tylko wymogi specjalnie powołanej niezależnej kapituły Programu VIP, ale przede wszystkim Klientów, którzy przy wyborze stawiają na energooszczędność, trwałość i funkcjonalność.
 
 
Roman Andrzejak, wiceprezes Pozbud T&R S.A. odbierający nagrody VIP 2011
 
- Program VIP – Najlepsze Okna i Drzwi, jak i program VIP – Najlepsze Salony Stolarki, wpisuje się doskonale w misję Infookno. Dla naszego portalu priorytetem jest informowanie klientów indywidualnych o tym, co interesującego pojawia się na rynku stolarki budowlanej i wyjaśnianie w jaki sposób najlepiej dokonać wyborów zarówno producentów, jak i ich produktów – mówi Sylweriusz Dmochowski, prezes Infookno.pl., organizator Programu VIP.
 
Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 100 producentów branży stolarki budowlanej, którzy ubiegali się o tytuł Laureata VIP w 28 kategoriach. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, potwierdzających wysoką jakość prezentowanych produktów, kapituła niezależnych ekspertów wyłoniła 16 laureatów w 20 kategoriach.
 
- Główną kategorią programu, w której wyłoniliśmy laureatów była energooszczędność (Klasa Premium i Klasa Plus), nowe kategorie to drzwi przeciwpożarowe, drzwi dźwiękochronne i kategoria, w której zwracaliśmy uwagę na innowacyjne rozwiązania w oknach dachowych. Wśród laureatów postanowiliśmy wybrać i nagrodzić producentów tzw. okien optymalnych, czyli takich, które posiadają najlepsze parametry techniczne za najlepszą cenę. – mówi Grzegorz Cendrowski, Dyrektor Generalny Infookno.pl Sp. z o.o.
 
Uczestnicy programu podczas gali powtarzali, że ich udział powodowany był chęcią wykazania klientom wysokiej jakości oferowanych produktów, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami. Jak wynika z obserwacji rynku konsumenckiego branży stolarki budowlanej, klienci są coraz bardziej świadomi potrzeby wyboru produktów o odpowiednich parametrach, jednakże niewielka ilość czasu nie pozwala im dokładnie zweryfikować wszystkie danych. Producenci chcąc ułatwić konsumentom ten wybór decydują się na start w programie.
 
W ramach uroczystej gali odbyło się również wręczenie statuetek 8 salonom, nagrodzonym w ramach programu „VIP – Najlepsze Salony Stolarki”, który organizowany jest już po raz drugi.
 
- Profesjonalizacja branży stolarki budowlanej zaczyna się właśnie od salonu. Salony stolarki to przecież najlepsza wizytówka producentów, to w tym miejscu odbywa się zakup stolarki, czyli właściwa obsługa klienta – tłumaczy Grzegorz Cendrowski.
 
Patronami tegorocznej, IV edycji Programu „VIP – najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe” byli m.in. : Murator, Polskie Okna i Drzwi, Aluplast, JAF Polska, Pilkington, Ventair, VBH, Times Square Public Relations oraz CBC Film Productions.
 
 
Organizatorzy programu mają nadzieję, że kolejne edycje przyciągną nowych producentów, którzy będą chcieli udowodnić konkurencji i klientom wysoką jakość swoich produktów.
 
- Poza kontynuacją dwóch programów, chcielibyśmy rozpocząć certyfikowanie montażu produktów stolarki budowlanej. Wiemy, że z punktu widzenia klienta indywidualnego, montaż również jest bardzo ważnym elementem, stanowi on nawet 50% sukcesu. Program miałby na celu wyeliminowanie złych ekip montażowych z rynku, i promowanie tych, które są najlepsze. Warto zwracać uwagę klientom na ten istotny element. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet jeśli przyłożą dużą wagę do wyboru okna czy drzwi o odpowiednich parametrach, a zostaną one źle zamontowane, to po prostu cały włożony w ten wybór wysiłek, idzie na marne – wyjawia Sylweriusz Dmochowski.
 
Źródło: www.infookno.pl