Nowa inwestycja mieszkaniowa POZBUD na poznańskim Strzeszynie

Poznajcie koncepcję zagospodarowania pięknej działki, którą będzie realizował POZBUD w ramach swojej działalności inwestycyjnej i budowlanej.

Na poznańskim Strzeszynie, na blisko 2 ha działce położonej w kwartale ulic Fieldorfa, Jakiela, Mikkego oraz Żołnierzy Wyklętych (północno-zachodnia część Poznania), powstanie kompleks 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Budynki będą miały 4 lub 5 kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe. Planowana jest budowa 311 miejsc postojowych w 6 garażach podziemnych oraz 75 miejsc postojowych naziemnych.

Parkingi podziemne zostały zaplanowane tak, aby w przestrzeni pomiędzy budynkami można było nasadzić wysoką zieleń, która ma wzbogacić walory terenów wspólnych pełniących funkcję terenów rekreacyjnych z placami zabaw dla dzieci.

Obszary przylegające do budynków planuje się zagospodarować jako ogródki będące częścią lokali kondygnacji przyziemnych.

Budynki znajdujace się na zewnątrz kompleksu charakteryzuje wspólna forma architektoniczna polegająca na „otwieraniu” się do wnętrza układu. Elewacje od strony ulic kwartału „zamykają się” poprzez proporcjonalnie mniejsze okna i ich surową formę architektoniczną. Elewacje wewnętrzne „otwierają się” poprzez duże okna oraz balkony.

2 budynki znajdujące się wewnątrz kompleksu całkowicie "otwierają się" poprzez duże przeszklenia oraz balkony na przestrzeń wspólną wewnątrz całego kompleksu.

Całość stanowi przemyślaną koncepcję zagospodarowania terenu tworząc bardzo dobre warunki do mieszkania.

POZBUD ma już duże doświadczenie w budowie budynków mieszkalnych, które zawsze realizuje ze szczególnym naciskiem na solidność wykonywanych prac i jakość użytych materiałów. Po prostu stosujemy podobne zasady jak w przypadku produkcji okien.