Tradycja i nowoczesność


POZBUD T&R S.A. to polski producent okien drewnianych, który od ponad 30 lat doskonali technologię budowy stolarki.

 

Dzięki solidnej pracy i produktom wysokiej jakości, zakład produkcyjny założony przez Ryszarda Andrzejaka jeszcze w latach siedemdziesiątych rozwinął się do obecnej formy.

Okna i drzwi powstają teraz w dwóch fabrykach położonych w Słonawach pod Obornikami Wlkp. i pod Toruniem, o łącznej powierzchni 30 tys. m2. Firma wykorzystuje najnowsze maszyny do obróbki i lakierowania drewna. Inwestycje w park maszynowy spowodowały, że firma dysponuje jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie.

 

POZBUD T&R S.A. obsługuje klientów indywidualnych i profesjonalistów oraz instytucje na całym rynku europejskim. Od kilku lat eksportuje również drzwi do USA, gdzie już uzyskała renomę producenta najwyższej jakości drzwi zewnętrznych. POZBUD uzyskał m.in. tytuły Jakość Roku Złoto 2015 i Jakość Roku Srebro 2014 przyznawane dla firm kładących szczególny nacisk na jakość produktów.

 

Efektem pracy doświadczonej załogi są piękne, wytrzymałe i energooszczędne okna i drzwi, konstruowane za zamówienie, w ciągu 21 dni.

 

Przez ponad 30 lat pracownikom i zarządowi przyświecają te same wartości, które nakazują przywiązanie do wysokiej jakości produktów oraz czerpanie z rodzinnego doświadczenia zawodowego.

 

Tradycyjne narzędzia stolarskie
Urządzenie na zaawansowanej linii szklenia okien drewnianych
Historia
Pozbud na GPW
Historia
Historia

Historia


1973 otwarcie zakładu stolarskiego przez Ryszarda Andrzejaka, ojca obecnych prezesów POZBUD

1983 przekazanie zakładu synowi Tadeuszowi

1994 powstaje firma POZOKNA Spółka Cywilna z siedzibą w Złotnikach pod Poznaniem

2002 powstaje POZOKNA Sp. z o.o. utworzona przez Tadeusza i Romana Andrzejaków

2003 firma zostaje przekształcona w POZBUD T&R Sp. z o. o. i przeniesiona do Lubonia koło Poznania

2006 POZBUD uzyskuje certyfikat TÜV CERT ISO 9001:2000

2007 POZBUD T&R sp. z o.o. przekształcona zostaje w spółkę akcyjną POZBUD T&R S.A.

2008 produkcja POZBUDu zostaje przeniesiona do nowego zakładu w Słonawach koło Obornik Wielkopolskich

2008 POZBUD startuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych uzyskując kapitał – 13,3 mln PLN

2009 linia produkcyjna Weinig UC-Matic rozpoczyna pracę w Słonawach

2010 kolejna emisja akcji na WGPW dostarcza 25 mln PLN kapitału

2011 rozpoczyna się produkcja drzwi wewnętrznych

2012 rozpoczęcie produkcji litych podłóg drewnianych w niezależnej fabryce

2013 przeniesienie siedziby firmy do Wysogotowa przy ul. Bukowskiej 10A oraz otwarcie nowego salonu sprzedażowego

2015 uruchomienie nowych, w pełni zautomatyzowanych linii lakierniczych, okuwania oraz szklenia i pakowania

2019 wprowadzenie nowych systemów lakierowania Pozbud Aquawood Dynflow®

Salon fabryczny okien i drzwi z drewna i aluminium


Inwestycje i rozwój firmy


Nieustanne zdobywanie nowych doświadczeń pozwoliło nam bardzo szybko zyskać miano producenta stolarki wysokiej jakości. Stałe podnoszenie poziomu produkcji i wdrażanie nowoczesnych technologii przyczyniło się do naszego rozwoju i w krótkim czasie sprawiło, że staliśmy się istotnym graczem na rynku europejskim.

Szczególnie dynamiczny rozwój miał miejsce w latach 2008-2012, kiedy to zainwestowaliśmy w nowoczesną, zautomatyzowaną linię produkcyjną UC MATIC niemieckiej firmy Weinig. Linia ta jest pierwszą tego typu w Polsce i jedną z dziesięciu w Europie. Pozwala ona na równoczesną produkcję sześciu różnych profili okiennych przy niemal całkowitej automatyzacji, dzięki czemu osiągnęliśmy najwyższy poziom precyzji wykonania przy bardzo dużej wydajności produkcji.

W połowie roku 2011 w fabryce w Słonawach uruchomiliśmy linię produkującą różnego typu drzwi wewnętrzne. W jej skład wchodzą najnowocześniejsze maszyny renomowanych producentów takich jak: Bürkle, Raichenbacher, Cefla, Weinig. Dzięki temu poszerzyliśmy swoje portfolio produktowe i stworzyliśmy nową markę - Castello.

Lata 2011-2013 to kolejne inwestycje. Odkupiona została od konkurencyjnej firmy nieruchomość w miejscowości Grzywna pod Toruniem o powierzchni ponad 2,5 ha, na której znajdują się hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m2. Po remoncie hal w styczniu 2012 r.  uruchomiliśmy tam linię do produkcji drewnianych podłóg. Odkupiona została również nieruchomość w Toruniu przy ul. Studziennej 58 o powierzchni ponad 400 m2. Po gruntownym remoncie otwarliśmy tam nasz nowy salon firmowy, który poza obsługą klientów lokalnych zajmuje się również sprzedażą eksportową. Salon otrzymał wyróżnienie programu „VIP Najlepsze Salony Stolarki”. 

Ponadto w 2013 r. została przeniesiona siedziba spółki do nowego lokum przy ul. Bukowskiej w Wysogotowie. Również tam otwarliśmy nowy salon firmowy.

Rok 2015 okazał sie dla nas przełomowym. Uruchomione zostały nowe linie produkcyjne odpowiedzialne za malowanie oraz okuwanie i szklenie. Dzięki temu staliśmy się najnowocześniejszym producentem stolarki otworowej drewnianej w Polsce i trafiliśmy do ścisłej czołówki europejskiej. Na terenie fabryki powstaje również nowoczesne centrum szkoleniowe, biura oraz salon sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1200 m2

Filmy promocyjne


Film promocyjny "Tworzymy z pasją" 2017 r.

TVN Dobre Klimaty - nowe linie produkcyjne w 2011 r.

 

FIlm promocyjny - debiut giełdowy w 2009 r.
 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube!