Pozbud wyjdzie za granicę

Połowę pieniędzy z emisji spółka już zagospodarowała. Jest spokojna o prognozy i szykuje się do wejścia na zagraniczne rynki.

Pozbud, producent stolarki okiennej drewnianej i z PCV, z uzyskanych 13,3 mln zł z giełdowego debiutu około 7 mln zł przeznaczył na zakup nowej linii.
 
Pozwoli ona na czterokrotny wzrost mocy produkcyjnych , do 4 tys. mkw. miesięcznie - mówi Bogdan Kasprzyk, wiceprezes Pozbudu.
 
Część pieniędzy z emisji spółka przeznaczy na infrastrukturę i system informatyczny. Liczy też na dofinansowanie unijne. Może uzyskać nawet 6 mln zł. Rozstrzygnięcie wniosków ma zapaść do końca listopada.
 
Spółka jest spokojna o wykonanie prognoz mimo płynących z rynku sygnałów o ochłodzeniu koniunktury.
 
Deweloperzy oceniają, że nastąpiło spowolnienie na rynku. My jednak nie czujemy pogorszenia koniunktury. Nie widzimy zagrożeń dla prognozy. Może nawet ją przekroczymy - dodaje wiceprezes.
 
Plan zakłada 48 mln zł przychodów i 4,5 mln zł zysku netto.
 
Nadzieje spółka wiąże też z eksportem, dziś śladowym.
 
Pracujemy nad tym. rezultaty będą już widoczne w 2010 r. Wówczas jego udział sięgnie 20 proc. w obrotach - wyjaśnia Bogdan Kasprzyk.
 
Do tego czasu spółka będzie pracować. nad kanałami dystrybucji i pozyskiwaniem partnerów. Dziś koncentruje się głównie na sprzedaży w kraju. Na razie Pozbud nie planuje akwizycji. zamierza rozwijać się organicznie.
 
[ANP] - Puls Biznesu