Dlaczego drewno?

Starzeje się z klasą

Jesteśmy fanami drewna. Lubimy je i chcemy się z Państwem tą sympatią podzielić. To uczucie ma również racjonalne podstawy.
Oto dlaczego warto wybrać drewniane okna i drzwi.

Drewno to materiał naturalny i odnawialny


Do produkcji okien wykorzystujemy drewno z certyfikatem FSC, pozyskane w sposób zrównoważony.

Duża część naszej oferty opiera się na drewnie pozyskanym lokalnie, które nie musi podróżować wiele kilometrów do miejsca produkcji.

Drewno jest materiałem odnawialnym. W Polsce prawidłowa gospodarka leśna ma bardzo długie tradycje. Właściwie prowadzona, od lat zapewnia zastępowalność wycinanym drzewom.

Warto podkreślić, że produkcja okien drewnianych nie generuje niebezpiecznych czy trudnych do zagospodarowania odpadów, a samo drewno jako naturalny materiał nie sprawia kłopotów w składowaniu i utylizacji.

Drewno to materiał naturalny i odnawialny

Jest mocne i trwałe


Wielowarstwowe ramy okienne są sztywniejsze niż te z PVC i pozwalają na konstruowanie większych przeszkleń. Drewno reaguje na zmiany temperatury w minimalnym stopniu, dlatego idealnie nadaje się na konstrukcje dużych okien od strony południowej. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, przewyższającymi inne znane nam materiały konstrukcyjne. Od wieków było stosowane jako podstawowy materiał budowlany, a w tej chwili przechodzi renesans, będąc coraz częściej wykorzystywanym w nowoczesnych technologiach budownictwa.

Drewniana rama, dodatkowo chroniona nowoczesnymi lakierami na bazie wody, jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie blaknie i nie łuszczy się. Jest zdrowa i przyjazna mieszkańcom. Ponadto dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii jest zabezpieczona w czysty, ekologiczny sposób.

Jest mocne i trwałe
Jest mocne i trwałe
Usłojenie drewna

Drewniana rama jest piękna


Widoczne usłojenie i kształt ramy zapewnią elegancję każdemu wnętrzu, zupełnie jak wysokiej jakości, klasyczny mebel. Drewno daje odczucie ciepła i świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, nie zmuszając nas do jego dodatkowego dekorowania. Jest przyjemne w dotyku i zapewnia bliskość natury.

Wiele kolorów i kształtów


Ramę okna można ukształtować na różne sposoby, osiągając pożądany efekt dla wnętrza czy dla elewacji zewnętrznej. Może to być nowoczesny, minimalistyczny kształt, jak również bardziej tradycyjny, pasujący do klasycznych wnętrz i budynków.

Takie okna mogą mieć dowolny kolor. W czasach kiedy stosujemy mniej zasłon i innych "okryć" okiennych, mamy potrzebę kształtowania kolorystyki wnętrza również z pomocą okien. Również w tym przypadku okna drewniane są najlepszym wyborem.

Drewno daje się formować niemal dowolnie. Stąd okna drewniane dają nam największe możliwości realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów, schematów otwierania i kształtów.

 

Wiele kolorów i kształtów

Starzeje się z klasą


Współczesne okna drewniane mają wielką trwałość. Dodatkowo, w przeciwieństwie do okien plastikowych, nawet po wielu latach wyglądają elegancko i, co bardzo istotne, dają możliwość powrotu do swojego pierwotnego wyglądu. To dla nas ważne, gdyż nie chcemy zużywać zasobów naturalnych w nadmierny sposób.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, aby zobaczyć, dotknąć i przekonać się o wartości okien i drzwi Pozbud.

Zaproś naturę do domu i ciesz się nią z bliskimi.

Starzeje się z klasą