Industrialne lofty i budynki mieszkalne o charakterze przemysłowym

Jeśli masz pytania

 

Budynki, w których mieściły się zakłady produkcyjne, szczególnie te powstałe jeszcze w XIX i na początku XX w. mają interesujący wygląd m.in. ze względu na klasyczną, czerwoną cegłę na elewacji i duże okna z wąskimi stalowymi ramami.

 

Ciekawy i ponadczasowy styl apartamentów w budynkach przemysłowych


Dla budynków fabrycznych charakterystyczne są świetliki dachowe czy stalowe wewnętrzne kolumny i konstrukcje stanowiące podparcie kondygnacji czy dachów. Współczesna adaptacja takich budynków na cele mieszkalne jest trudna. Jednak ich urok oraz potrzeba zachowania stylu okolicznej zabudowy w poprzemysłowych dzielnicach miast sprawiają, że część deweloperów decyduje się na adaptacje starych budynków. Wiedzą, że klienci doceniają wyjątkowy styl tych budynków i wnętrz. Tam gdzie to możliwe, często na miejscu dotychczasowych starych i zniszczonych budynków powstają nowe, które mają podobny charakter.

Oferują przestronne i wysokie pomieszczenia, doświetlane przez okna z wąskimi ramami i szprosami, w których stal została zastąpiona aluminium. Przemysłowy charakter podkreślają często widoczne instalacje wewnętrzne i oświetlenie nawiązujące stylem do lamp fabrycznych. Dachy pokryte blachą i elewacje ceglane sprawiają, że takie budynki mają ponadczasowy charakter.

Okna aluminiowe o wyglądzie przemysłowych okien stalowych


Aby stworzyć spójny styl w takich budynkach można zastosować industrialne okna aluminiowe z oferty POZBUD. Mimo tradycyjnego wyglądu mają współczesne parametry. Są ciche i ciepłe ze względu na aluminiowe ramy wypełnione izolatorem oraz wielokomorowe pakiety szybowe oraz współczesne uszczelnienia. Zastosowanie aluminium pozwala osiągnąć pożądany efekt wąskich ram i szprosów nawet przy dużych przeszkleniach. Pomalowane na ciemny kolor do złudzenia przypominają dawne stalowe okna przemysłowe.

Okna drewniane ocieplają wnętrze i kontrastują z elewacją


Budynkom o szarych, betonowych elewacjach, utrzymanym w charakterze przemysłowym to właśnie okna mogą nadać charakteru i zdecydowanie ocieplić wnętrza – w tym wypadku dobrze sprawdzą się okna drewniane i drewniano-aluminiowe. Mają one bardzo dobre parametry oraz doskonale kontrastują z chłodem betonu czy białymi i szarymi ścianami. W wersji z prostymi ramami, pokryte lakierami zachowującymi widoczny rysunek drewna będą ozdobą elewacji i nowoczesnych wnętrz. W wersji drewniano-aluminiowej od zewnątrz okna mogą upodobnić się do typowych okien aluminiowych.

Okna drewniane ocieplają wnętrze i kontrastują z elewacją

Jeśli masz pytania


Zachęcamy do kontaktu z nami - wyjaśnimy szczegóły techniczne i użytkowe, podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie i przygotujemy niezobowiązującą wycenę.

Sprzedaż detaliczna:
Arkadiusz Wichłacz
tel.: +48 61 816 32 97, e-mail: arkadiusz.wichlacz [at] pozbud [dot] pl
 
Artur Wojnarski
tel.: +48 61 816 32 98, e-mail: artur.wojnarski [at] pozbud [dot] pl
 
 
Obsługa partnerów handlowych:
Grażyna Kubiak
tel.: +48 61 816 32 96, e-mail: grazyna.kubiak [at] pozbud [dot] pl