Obróbka mechaniczna drewna

W procesie produkcji wykorzystujemy nowoczesne, komputerowo sterowane maszyny renomowanej, niemieckiej firmy Weinig. Jako jedyni w Polsce posiadacze w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej UC-matic osiągamy perfekcyjną i powtarzalną dokładność obróbki za każdym razem.  

Ponadto wszystkie nietypowe, indywidualne konstrukcje realizowane pod specjalne życzenia klientów i architektów produkowane są również na w pełni cyfrowych i zautomatyzowanych maszynach CNC Reichenbacher oraz Weinig Conturex. Dzięki temu obróbka ręczna jest bardzo rzadkim zjawiskiem na naszych halach produkcyjnych. Równocześnie tam gdzie taka obróbka jest konieczna o właściwą jakość dbają doświadczeni i świetnie wyszkoleni pracownicy.

Dzięki pełnej cyfryzacji sterowania maszynami, które odbywa się w pełni z komputerów biurowych (pracownik produkcyjny nie musi podawać żadnych danych ręcznie) osiągnięto łączną wydajność produkcyjną na poziomie 14 500 mna miesiąc. 

Bardzo ważną rzeczą jest również uzbrojenie maszyn w  odpowiednie narzędzia. Korzystamy tylko i wyłącznie z głowic i noży renomowanej niemieckiej firmy Leitz. Zapewnia to idealnie gładkie powierzchnie nawet przy najbardziej złożonych kształtach profili. Zaawansowana budowa narzędzi pozwala nam oferować profile o 24 różnych grubościach. Konstrukcja "splitowa" umożliwia wykonywanie grubości elementów od 68 mm do 92 mm ze skokiem co 1 mm. Ale dla ułatwienia wyboru w naszej podstawowej ofercie wyodrębniliśmy kilka, wg nas najpraktyczniejszych, grubości profili.

Nowoczesne hale produkcyjne o łącznej powierzchni prawie 15 000 m2 pozwalają na zachowanie czystych i jednolitych warunków produkcji, a pracownikom zapewniają komfort wymagany przy precyzyjnej obróbce.

W dużej części zautomatyzowany proces zapewnia również bardzo szybką realizację zleceń. Nawet przy skomplikowanych projektach może on wynosić jedynie 21 dni.