3/2015 Informacja otrzymana od Aviva Investors Poland S.A.

22 stycznia 2015

Raport bieżący nr 3/2015

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie – nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Zarząd spółki Pozbud T&R S.A. z siedzibą w Wysogotowie („Emitent?, „Spółka?) informuje,

że w dniu 21 stycznia 2015 r. otrzymał od Aviva Investors Poland S.A. informację o następującej treści:

” Działając na podstawie art. 69 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 69a ust. 1 pkt 1) i art. 87 ust. 1 pkt 3) lit. b) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1382) – zwanej dalej „Ustawą?, Aviva Investors Poland S.A., działając w imieniu własnym, jako podmiot, któremu Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zleciło zarządzanie portfelami inwestycyjnymi funduszy inwestycyjnych, których jest organem, tj. :

1) Aviva Investors Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz

2) Aviva Investors Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (dalej „Fundusze?), niniejszym informuje jak następuje:

W dniu 1 stycznia 2015 r. rozwiązaniu uległy dotychczasowe umowy o świadczenie przez Aviva Investors Poland S.A. usług zarządzania portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych na rzecz ww. Funduszy, wobec czego Aviva Investors Poland S.A. przestało być uprawnione do wykonywania prawa głosu z akcji Spółki wchodzącej w skład portfeli inwestycyjnych Funduszy.

W wyniku ww. zdarzenia Aviva Investors Poland S.A. nie posiada już udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, jako podmiot, który może w imieniu swoich zleceniodawców wykonywać prawo głosu na walnym zgromadzeniu Spółki.

Przedmiotowy komunikat pozostaje bez wpływu na dotychczasowe oświadczenia składane przez Aviva Investors Poland S.A. w imieniu i na rzecz Funduszy w zakresie poziomu zaangażowania Funduszy w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, który nadal kształtuje się na poziomie powyżej 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.?

Podstawa prawna: art. 70 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz.1382.)